Põletatud puit ja
voodrilaud fassaadile

Jätkusuutlik, elegantne ja moderne.

Vaata tooteid
põletatud voodrilaud, lehis, Soome
Põletatud voodrilaud, Soome

Põletatud puit - tooted

Me töötleme puitu elava tulega järgides Jaapani traditsioonilist puidu põletamise meetodit Shou Sugi Ban, mida tuntakse ka nimega Yakisugi. Puidupinna söestamine annab puidule unikaalse tekstuuri ja teeb selle vastupidavaks karmidele ilmastikutingimustele. Selle tulemusena on põletatud puit ajas vastupidav ning sobib hästi fassaadile, samuti on see põnevaks valikuks siseinterjööris.

Põletatud voodrilaud

Me toodame kahte tüüpi põletatud voodrilauda:

Puidupinna viimistlemiseks kasutame me spetsiaalseid immutamisvahendeid ja õlisid.


Profiilid ja mõõdud

Profiilidena pakume poolpunn, täispunn ja nelikant laudist.

põletatud puidu profiilid

Pikkusega:

  • kuni 6 m
Standard paksused on:
  • 21 mm, 28 mm ja 45 mm
Standard laiused on:
  • 45 mm, 70 mm, 95 mm, 120 mm, 145 mm ja 195 mm

Saada päring

Traditsiooniline põletatud laud

Põletatud kuuse voodrilaud

Põletatud kuuse voodrilaud on kõige taskukohasem toode. Põletatud kuuse voodrilauda on soovitav kasutada fassaadil ainult väga leebete ilmastikuoludega tingimustes. Söestatud puidupinna kiht on kuusel oluliselt nõrgem võrreldes lehisega.

põletatud kuusk, voodrilaud
põletatud kuusest sauna sisevooder
põletatud lehis, voodrilaud
põletatud lehise voodrilauad

Põletatud lehise voodrilaud

Põletatud lehise voodrilaud on kõige populaarsem toode, millel on parim hinna ja kvaliteedi suhe. Põletatud lehis on väga vastupidav ja seega sobib ideaalselt välitingimustes kasutamiseks.

Põletatud Termo Frake

Termo Frake on kõrge kvaliteediga puit. Puidu söestatud kiht on tugev. Oksakohad puuduvad. Taskukohasem alternatiiv Accoya või Kebony puidule.

põletatud termo Frake puit
põletatud termopuit, termo Frake
põletatud Accoya puit
põletatud puit, Accoya Accoya puidu tunnustatud töötleja logo

Põletatud Accoya laudis

Accoya on väga kõrgekvaliteediline puit. Söestatud puidukiht on unikaalne ja kaunis. Põletatud puit on stabiilne ega muuda ilmastikust olenevalt kuju. Samuti puuduvad oksakohad.

Põletatud Kebony laudis

Kebony on samuti väga kõrge kvaliteediga puit. Söestatud kiht on unikaalne ja kaunis. Põletatud puit on stabiilne ega muuda ilmastikust olenevalt kuju. Puuduvad oksakohad.

põletatud Kebony puit
põletatud puit, Kebony

Harjatud laud

Harjatud voodrilaud

Esmalt töötleme me puitu elava tulega ning söestame ära 2-3 mm voodrilaua pinnast. Seejärel harjame me söekihi ära. Söekihi all on tugev ja unikaalne tekstuur.

erinevad põletatud ja harjatud puidu näited
põletatud ja harjatud laudis

Me tarnime
oma tooteid
üle kogu Euroopa

Saada päring

Milleks valida põletatud voodrilaud?

Ilmastikukindel

Põletatud voodrilauaga fassaad on ilmastikukindel ja selle pind ei muuda aja jooksul värvi. Söekiht on vastupidav hallitusele, puidu kahjuritele, veele ja isegi tulele. Shou Sugi Ban põletustehnika puidu töötlemiseks ja säilitamiseks võeti kasutusele mitu sajandit tagasi.

Pikem eluiga

Söekiht kaitseb puitu ja muudab vastupidavamaks. Põletatud puidust voodrilaua eluiga on üle 50 aasta. Rasketes ilmastikutingimustes vajab söekiht küll täiendavat kaitset ja hooldust, kuid meil on olemas selleks teadmised ja oskused, et pakkuda parimaid lahendusi.

Täpne töö

Põletatud voodrilaua tootmine nõuab täpsust nii ettevalmistamisel kui ka puidupinna põletamisel. Me valime alati hoolega välja parima toormaterjali ja mõõdame põletamise aega kriitilise täpsusega, et tagada maksimaalselt kõrge kvaliteediga tulemus.

Unikaalne lahendus

Söestatud pinnaga voodrilaud on moderne ja jätkusuutlik lahendus mitmeks eriotstarbeks. Põletatud puit on sobiv kasutamiseks nii sise- kui välitingimustes. Välitingimustes leiab põletatud puit peamiselt kasutust maja fassaadina, terassina ja lippaiana.

Keskkonnasõbralik

Jaapani põletusmeetod Shou Sugi Ban on keskkonnasõbralik. Me ei kasuta gaasi ega teisi kütuseid puidupinna söestamiseks. Me kasutame gaasi ainult tule süütamiseks. Selle asemel, et kasutada gaasipõletit, kasutame me arenenud tehnoloogiat, mille käigus puit põleb ise.

Teaduslikult tõestatud

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga (TalTech), viisime 2015. aastal läbi uuringu, mille käigus saime kinnitust põletatud puidu pikaealisusele. Lisaks sellele töötasime välja parimad viimistluslahendused, et kaitsta ja tugevadada söekihti.